Przygotowując się do spowiedzi, należy pamiętać, że dobra spowiedź powinna być przeprowadzona z prawdziwym żalem. Nie wystarczy po prostu przyznać się do popełnienia grzechu. Musisz także powiedzieć Bogu, że nie popełnisz tego samego grzechu ponownie. Spowiedź jest aktem świętym i powinna odbywać się w tajemnicy, tak aby nikt inny nie wiedział o spowiedzi. W konfesjonale działa Duch Święty, dlatego musisz szanować księdza i inne obecne tam osoby.
Biskup nakłada ręce na głowę każdego kandydata, a także na głowy wszystkich obecnych kapłanów. Symbolizuje to udzielenie łaski i stanowi integralną część sakramentu. Biskup śpiewa długą prefację, dziękując Bogu za swoje kapłaństwo i prosząc o Boże błogosławieństwo dla wszystkich, którzy w nim uczestniczą. Po nałożeniu rąk biskup nakłada ornat na ramiona kandydata i składa go do tyłu. Ornat jest symbolem ochrony i duchowej zbroi.
Podczas sakramentu spowiedzi kapłan nakłada na czoło pacjenta wodę święconą i olej, a następnie kropi go wodą święconą w kształcie krzyża. Po zakończeniu kapłan modli się o pokój dla domowników i ochronę przed złem. Kapłan kropi także wodą święconą dłonie i stopy chorego. Następnie namaszcza je pięcioma zmysłami. Sakrament ten pomaga także chrześcijaninowi przezwyciężyć pokusy i zapewnia duszy pokój Boży.
Sakramenty Kościoła dzielą się na trzy kategorie: modlitwy, pobożne przedmioty i święte znaki. Każdy z nich ma swój własny cel i wywołuje w duszy określoną łaskę. Słowa i modlitwy używane podczas sprawowania sakramentu w sposób pozytywny oznajmiają działanie Boga na duszę. Modlitwy również proszą Boga o wywołanie określonych skutków w duszy. W Kościele katolickim istnieją różne metody sprawowania sakramentów, ale wszystkie one służą temu samemu celowi.
© Copyright All Rights Reserved.